© 2024 Cestování.cz

Turistika

Kraj Rethymno je charakterizován mnoha kontrasty. V hornatých oblastech lze najít kvetoucí údolí a kolem pláží zase impozantní, skalnatá pobřeží. Každé místo v tomto kraji má svůj vlastní, odlišný druh krásy.

Laguna Preveli

V místě, kde se řeka Megalo Potamos vlévá do Lybijského moře a kde končí rokle Kourtaliotis, se nachází slavná laguna Preveli a pláž Finikas. Na místo se dostane, když budete sledovat cestu ke klášteru Preveli. Těsně před ním zahnete cestou doleva, až dojedete k parkovišti. Pak už stačí jít dolů na písečnou pláž. Řeka vlévající se do moře společně s vegetací vytvářejí velkolepou podívanou, kterou byste si neměli nechat ujít.

Náhorní plošina Nida

Náhorní plošina Nida se nachází 79 km od města Rethymno, na hoře Mount Psiloritis. Nedaleko odtud najdete jeskyni Ideon Andrin, ve které vyrůstal Zeus. V letních měsících se Nida využívá jako pastvina, v zimě umožňuje lyžování.

Argyroupoli

Vesnice Argyroupoli byla postavena na pozůstatcích starověkého města Lappas. Za návštěvu stojí také Agia Dynami s velkým množstvím pramenů a vodopádů a jeskyně se stejnojmennou kaplí.

Soutěsky

Kraj Rethymno se pyšní mimo jiné celou řadou soutěsek. Rokle Kourtaliotis je dlouhá 3 km, začíná u vesnice Koxare a končí u laguny Preveli; rokle Kotsifou začíná u vsi Kannevos a končí nedaleko vesnice Sellia; soutěska Patsos v okrese Amari, soutěska Prasses, která končí ve vesnici Platanias na severním pobřeží, východně od města Rethymno; soutěska Arkadi a mnoho menších.