© 2024 Cestování.cz

Pláže

Prefektura Rethymno je ideální pro letní dovolenou, protože se může pochlubit celou řadou krásných, čistých pláží. Nádherné písčité pláže lze navštívit jak na pobřeží Krétského moře, tak na pobřeží Libyjského moře. Zde je přehled některých z nich.

Pláž v Rethymnu

Zařízená písečná pláž s celkovou délkou přesahující 20 km. Táhne se od města Rethymno východním směrem do oblastí Perivolia, Platanes, Adelianos Kampos, Skaleta. Západně od města se nachází částečně zařízená pláž Episkopi.

Panormo

Tato pobřežní vesnička leží 20 km východně od Rethymna. Pyšní se zařízenou pláží, stejně jako celou řadou taveren, hotelů a penzionů postavených přímo u moře.

Bali

Vesnička Bali se krčí v horách okolo stejnojmenného zálivu, 34 km východně od města Rethymno. Návštěvníci si mohou k odpočinku vybrat z mnoha malých zátok. I zde se nacházejí taverny, hotely a penziony.

Plakias

Vesnice Plakias leží 40 km jižně od města Rethymno. Toto letovisko nabízí k dispozici skvělou písečnou pláž, hotely, penziony, taverny a restaurace. Zařízená pláž umožňuje nejen koupání, ale také provozování různých vodních sportů.

Souda Plakias

Zařízená písečná pláž ležící západně od Plakias. Kousek od pláže se nachází pár taveren a penzionů.

Damnoni

Zařízená písečná pláž se nachází západně od Plakias a jižně od Rethymna. Nabízí pár taveren a penzionů.

Ammoudi

Malá písčitá pláž v blízkosti Damnoni. Nezařízená, osamělá.

Preveli

Laguna Preveli se nachází 38 km jižně od Rethymna.

Triopetra

Pláž Triopetra dostala svůj název podle tří charakteristických skal v moři. Leží cca 50 km jižně od Rethymna. Jedná se o rozsáhlou písčitou pláž, která není zařízená a je mírně izolovaná.

Aghios Pavlos

Nádherná písečná pláž se nachází 58 km jižně od Rethymna. Koupání v jedné z osamělých zátok, které leží mezi skalami, je nezapomenutelným zážitkem.

Agia Galini

Letovisko Agia Galini se nachází 58 km jižně od Rethymna. Kromě bohaté turistické infrastruktury nabízí vesnice také krásné, čisté pláže, které jsou umístěny kolem malebných zátok.

Korakas

Tato pláž se nachází na jižním pobřeží, konkrétně jižně od vesnice Rodakino, 42 km od Rethymna. Písčitá pláž je zařízená, v jejím okolí jsou k dispozici hotely a taverny.